Przegląd najnowszych informacji

Poradnii Psychologiczno - Pedagogicznej we Włodawie

Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii „#Rozmawiaj#Reaguj”...

 

Dziecko nigdy nie jest winne wykorzystania seksualnego, zawsze 100 proc. odpowiedzialności jest po stronie sprawcy. Winny jest sprawca, ale także każdy, kto wie, ale nie reaguje. Aby zwiększyć świadomość wśród rodziców i opiekunów, Państwowa Komisji ds. Pedofilii zainicjowała kolejną odsłonę kampanii społecznej „#RozmawiajReaguj”.

Urzędy centralne i jednostki samorządu terytorialnego otrzymały cyfrowe wersje plakatów kampanii #RozmawiajReaguj”. Za ich pośrednictwem trafią do podległych im jednostek, tak aby jak najwięcej osób uwrażliwić na krzywdzenie seksualnie dzieci.

To kolejne działanie Państwowej Komisji w ramach kampanii społecznej #RozmawiajReaguj”. W grudniu 2022 r. w największych polskich miastach zawisło kilkaset ogromnych bilbordów billboardów, które miały na celu zwrócenie uwagi dorosłych odbiorców na krzywdzę wykorzystywanych seksualnie dzieci. Był to pierwszy etap kampanii.

PKDP chce, żeby kampania zaistniała w świadomości społecznej i była początkiem głośnej debaty o sytuacji i potrzebach małoletnich pokrzywdzonych przemocą seksualną. Chce poruszyć serca i umysły jej odbiorców, skłonić do refleksji na temat tego, że tak przejmujące doświadczenie jest udziałem wielu dzieci. Obojętność, lekceważenie tego problemu czy podzielanie fałszywych, stereotypowych przekonań przyczynia się do zwiększenia skali problemu.

Bezpieczne, wolne od przemocy seksualnej dzieciństwo możliwe jest tylko wśród odpowiedzialnych, uważnych i wrażliwych dorosłych. Dlatego bądźmy uważni, chrońmy
i wspierajmy nasze dzieci!

Materiały i informacje są dostępne na stronie: https://pkdp.gov.pl/nie-wybaczysz-sobie/

 

Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna we Włodawie

Partyzantów 17
22-200 Włodawa

tel/fax.: 82 572 12 71
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat poradni jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.

 

Godziny Pracy

Pracownicy Pedagogiczni:

  • Poniedziałek - od 8.00 do 17.00
  • Wtorek - od 8.00 do 17.00
  • Środa - od 8.00 do 17.00
  • Czwartek - od 8.00 do 17.00
  • Piątek - od 8.00 do 17.00