archiwum

to już za nami

 


Ogłoszenie


Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna we Włodawie serdecznie zaprasza 12 marca 2016 roku (sobota) w godz. 9.00 – 13.00 na Bezpłatny Dzień Porad i Konsultacji.

Tego dnia w siedzibie placówki przy ul. Partyzantów 17 chętnie spotkają się z Państwem nasi specjaliści (psycholodzy, pedagodzy, logopedzi).

Odpowiemy na Państwa pytania, postaramy się rozwiać wątpliwości.

Zgłoszenia osobiste lub telefoniczne przyjmuje sekretariat poradni od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00.Konkurs profilaktyczny rozstrzygnięty

 

Informujemy, opublikowany został protokół z posiedzenia Komisji Konkursowej. Można go znaleźć w menu TPP, wyniki konkursu. Dziękujemy młodzieży za uczestnictwo w konkursie, gratulujemy laureatom i osobom wyróżnionym.

 

 


 

„Pomoc w parku – spotkajmy się na ławeczce”


W dniu 19.06.2012r. w godzinach 14.00-17.00 w Parku Miejskim we Włodawie odbywały się bezpłatne konsultacje u pracowników poradni. Do akcji włączyli się przedstawiciele różnych placówek i instytucji.Przedstawiciele placówek edukacyjno – wychowawczych  (I LO, II LO i ZSZ nr 1, Gimnazjum z Oddziałami Przysposabiającymi do Pracy i ZSZ, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy, Środowiskowy Hufiec Pracy) przedstawili swoje oferty. Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej przy swojej ławeczce zorganizowali kiermasz prac. Dyżurowali także prawnicy, dyrektor PUP, przedstawiciele MOPS i PCPR we Włodawie.

Dziękujemy wszystkim instytucjom za włączenie się do akcji.


I Forum Młodzieżowe -  Bardziej być czy więcej mieć?

 

W dniu 20.04.2012r. grupa uczniów klas I-II szkół ponadgimnazjalnych powiatu włodawskiego oraz uczniowie klas III gimnazjów brali udział w forum dyskutując o dylemacie BYĆ czy MIEĆ?

Wśród zaproszonych gości byli:

  • o. Stanisław Jarosz – paulin, przeor klasztoru we Włodawie

  • Aszot Martirosjan – rodowity Ormianin, śpiewak ludowy współpracujący z zespołem Kajros

  • dr Iwona Gryniuk – Toruń – psycholog praktyk i teoretyk,

  • Marcin Kubik – Kasza Kaszewski - hiphopowiec,

  • Leszek Popik - kierownik Wydziału Edukacji i Polityki Społecznej w Starostwie Powiatowym

 

Galeria zdjęć

 


 

Tuż pod moim nosem


12 kwietnia 2012 roku o godzinie 10:00 we włodawskim kinie odbyło się spotkanie z wyjątkowymi bajkami. Pomysłodawcą tego wydarzenia była Pani Katarzyna Łukasiewicz – Prezes Fundacji Oswoić Los, a w jego współorganizację zaangażowały się BAJKOLANDIA, Włodawski Dom Kultury, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we Włodawie
i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna we Włodawie. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej ze Szkół Podstawowych nr 2 i nr 3 we Włodawie wraz ze swoimi wychowawczyniami.

Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się, czym zajmuje się Fundacja Oswoić Los oraz wysłuchać dwóch psychoedukacyjnych bajek, opowiadających o różnych rodzajach
i aspektach niepełnosprawności dziecięcej, a pochodzących z książki „Tuż pod moim nosem”. Bajki przeczytała dzieciom Pani Katarzyna Łukasiewicz wraz z córką Julią. Po każdej
z bajek dzieci uczestniczyły w mini panelu dyskusyjnym, przygotowanym przez pracowników naszej poradni, a zrealizowanym we współpracy z Paniami Wychowawczyniami obecnych na spotkaniu klas. W tych częściach spotkania zadaniem dzieci było odpowiedzenie na pytania dotyczące przeczytanych bajek oraz różnych form pomocy osobom niepełnosprawnym. Mali dyskutanci długo dawali wyraz swojej kreatywności, wymyślając niezliczone sposoby ułatwienia życia swoim niepełnosprawnym rówieśnikom.

Spotkanie z wyjątkowymi bajkami uświetnił występ podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Włodawie.

 


"DZIEŃ  BEZPŁATNYCH  DIAGNOZ"

DNIA 10 MARCA 2011r. (sobota) w godz. 9.00 – 13.00


PORADNIA PSYCHOLOGOCZNO - PEDAGOGICZNA WE WŁODAWIE OFERUJE MOŻLIWOŚĆ SOBOTNICH KONSULTACJI Z:

- pedagogiem

- psychologiem

- logopedą

Zainteresowanych rodziców prosimy o zgłaszanie dzieci

telefonicznie pod numerem: 82 5721-271

lub osobiście w sekretariacie placówki.

 


 

Szanowni Państwo

Dyrektorzy Szkół i Placówek Oświatowych, Nauczyciele, Psycholodzy i Pedagodzy

Nowelizacja Ustawy o Systemie Oświaty i wprowadzenie pakietu nowych rozporządzeń nakłada na dyrektorów i nauczycieli wiele zadań oraz zobowiązuje poradnie psychologiczno – pedagogiczne do współpracy i wspomagania placówek oświatowych. Wpisując się w nową wizję MEN pragniemy zaprosić Państwa na Powiatowe Forum Edukacyjne, które odbędzie się 12 grudnia 2011 roku w godz. 10.00 – 14.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włodawie.

Zważywszy, że Rozporządzenie o pomocy psychologiczno – pedagogicznej obowiązuje w przedszkolach i gimnazjach od 01.09.2011r. serdecznie zachęcamy przedstawicieli/koordynatorów w zakresie pomocy psychologiczno – pedagogicznej do zaprezentowania modelu wsparcia dzieci i młodzieży realizowanego we własnych placówkach w ramach „Dobrych praktyk” z możliwością zamieszczenia ich na naszej stronie internetowej.

Program Forum:

12 grudnia 2011r (poniedziałek)

godz. 9.30                   Rejestracja uczestników

godz. 10.00                 Inauguracja Forum

godz. 10.15 – 11.15    „Praca z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi” – J. Zaorska, PPP we Włodawie

godz. 11.15 – 11.30    Przerwa kawowa

godz. 11.30 – 12.15    „Gotowość i dojrzałość szkolna” – J. Rzeczycka, PPP we Włodawie

godz. 12.15 – 12.30    Przerwa kawowa

godz. 12.30 – 13.15    Nowe regulacje prawne w obszarze kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – dyrektor PPP we Włodawie – Joanna Litwiniuk-Kupisz

godz. 13.15 – 14.00    Dobre praktyki

 

Udział w Forum prosimy potwierdzić telefonicznie (nr tel. 82 5721-271) do dnia 9.12.2011r. oraz zgłosić chęć wzięcia udziału w części „Dobre praktyki”.


 

Dyrektor oraz pracownicy Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej we Włodawie
serdecznie zapraszają na

konferencję „Dziecko – niewidzialny świadek przemocy?”

która odbędzie się 31 maja 2011 roku (wtorek)
o godz. 9.30
w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta we Włodawie

 

Wykłady dotyczyć będą przemocy wobec dziecka, w szczególności seksualnej i przemocy w rodzinie.

Konferencja jest organizowana pod patronatem Niebieskiej Linii, Starosty Włodawskiego, Burmistrz Miasta Włodawa. Współorganizatorami są Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Włodawie i w Starym Brusie oraz Miejska Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miasta we Włodawie.

 


 

 

KONKURS

MAŁE WIELKIE ODKRYCIA

ROZSTRZYGNIĘTY!!!


Dnia 16 maja 2011 Jury w składzie:

- Agnieszka Stefaniuk - przewodniczący,

- Urszula Wieliniec,

- Urszula Długowolska,

- Joanna Litwiniuk - Kupisz,

dokonało oceny prac konkursowych.

 

Przyznano 4 równorzędne I miejsca

Dominika Okoń - SP nr 2 we Włodawie

Sophiea Perczyk - oddział przedszkolny SP nr 2 we Włodawie

Mikołaj Szuta - Miejskie Przedszkole Integracyjne we Włodawie

Ilia Trochanowski - SP nr 2 we Włodawie

 

II miejsce

Małgorzata Zarczuk - Przedszkole nr 1 we Włodawie

 

III miejsce

Michał Jańczak - SP nr 2 we Włodawie

Michał Kuźniewski - Przedszkole nr 2 we Włodawie

Martyna Kwiatkowska - Przedszkole nr 2 we Włodawie

Jakub Kwiatkowski - Przedszkole nr 2 we WłodawieOrganizatorzy konkursu serdecznie dziękują dzieciom i rodzicom za przygotowanie tak interesujących eksperymentów. Uroczyste wręczenie nagród oraz prezentacja nagrodzonych eksperymentów odbędzie się 30 maja 2011r (poniedziałek) o godz. 10.00 w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym we Włodawie, ul. Szkolna 5

 

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

 

 

 

 


 

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych

składamy najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, radości,
pogody ducha i mnóstwa wiosennego optymizmu


Pracownicy PPP we Włodawie

 


 

 

 

KONKURS

MAŁE WIELKIE ODKRYCIA

 

ZAPRASZAMY

Dzieci w wieku od 5 do 10 lat wraz z rodzicami

do wzięcia udziału w konkursie naukowym.

 

Wystarczy:

- wspólnie z dzieckiem wymyślić i przeprowadzić w domu eksperyment naukowy,

- następnie opisać dokładnie wykonany eksperyment,

- dołączyć zdjęcia lub film.

 

Złożyć pracę (opis eksperymentu i zdjęcia) do 9 maja 2011r.

w sekretariacie Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej we Włodawie,
ul Partyzantów 17, 22-200 Włodawa

lub

w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym we Włodawie,
ul. Szkolna 5, 22-200 Włodawa (oddział III – Pani Teresa Kobus)

 

Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników 16 maja 2011r.
(szczegóły w regulaminie)

 

 

Koncert finałowy – ostatni tydzień maja 2011r.

Pokaz wyróżnionych eksperymentów

POWIATU WŁODAWSKIEGO A.D. 2010"

 

 

Swoją wiedzę ortograficzną sprawdzało w sumie 70 osób w wieku od 16 lat. W większości była to młodzież włodawskich szkół, ale też osoby dorosłe, mieszkańcy Włodawy i sąsiednich gmin. Wśród piszących był, m.in. burmistrz Włodawy – Jerzy Wrzesień oraz pięcioosobowa grupa nauczycielek z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego we Włodawie. „Nikomu nie udało się napisać bezbłędnie, ale to się zdarza nawet na ogólnopolskim sprawdzianie” - powiedziała pomysłodawczyni dyktanda - Justyna Torbicz z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej we Włodawie. Tekst ułożyli pracownicy poradni. Sprawdzanie prac odbyło się z udziałem nauczycielek z włodawskich szkół.

Mistrzem Ortografii Powiatu Włodawskiego A.D. 2010 został Karol Nazaruk - uczeń II klasy I LO we Włodawie. Wicemistrzyniami ortografii zostały: Karolina Jadwiżuk z III klasy II LO i Marta Piróg z II klasy I LO. Zarówno Mistrz jaki Wicemistrzynie nie ustrzegli się co prawda błędów w dyktandzie, ale zrobili ich najmniej.

Organizatorzy dyktanda dziękują przede wszystkim pani prof. Halinie Pelc z UMCS w Lublinie za wykład o historii ortografii języka polskiego oraz nauczycielkom z włodawskich szkół za opiekę merytoryczną i  pomoc przy sprawdzaniu prac: przewodniczącej komisji Wiesławie Leśniewskiej (ZSZ) oraz Renacie Sidoruk (II LO), Aleksandrze Hetman (I LO), Marzenie Puchalskiej (II LO) i Beacie Wulczyńskiej. Dziękują także sponsorom: Pracowni Złotniczej „Błażej”, FHU „Grażka II”, , PSS „Społem”, PZU, Aptece Centrum we Włodawie, Stowarzyszeniu na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Gminy Wyryki, Bankowi Spółdzielczemu, Gimnazjum z oddziałami przysposabiającymi do pracy i ZSZ we Włodawie, Aldonie Juszkiewicz, Joannie Litwiniuk - Kupisz.

Wszyscy uczestnicy dyktanda otrzymali podziękowania i upominki od organizatorów. Natomiast laureaci otrzymali tytuły Mistrza i Wicemistrzów Ortografii Powiatu Włodawskiego oraz nagrody.


Dyktando zorganizowała Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna we Włodawie w partnerstwie z Urzędem Miasta i Starostwem Powiatowym we Włodawie oraz Gimnazjum z oddziałami przysposabiającymi do pracy i ZSZ we Włodawie.


Pobierz treść dyktanda:

Treść dyktanda

 


 

W dniu 14.10.2010r. nasza koleżanka Bożena Orłoś-Dąbrowska - nauczyciel mianowany złożyła ślubowanie.

Zdjęcia

 


 

NAGRODY ZARZĄDU POWIATU

w roku szkolnym 2010/2011

otrzymały - dyrektor PPP - Joanna Litwiniuk-Kupisz oraz psycholog PPP - Krystyna Piróg.

 

Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymała pedagog Joanna Szczepańska

Nagrody Dyrektora PPP we Włodawie otrzymały: pedagog Justyna Torbicz oraz psycholog - Bożena Orłoś-Dąbrowska


Dzisiaj jest: Poniedziałek
25 Października 2021
Imieniny obchodzą
Bonifacy, Bończa, Chryzant, Daria,
Inga, Kryspin, Maur, Sambor, Taras,
Teodozjusz, Wilhelmina

Do końca roku zostało 68 dni.
Zodiak: Skorpion
Ulti Clocks content
poprzednim miesiącu październik 2021 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 39 1 2 3
week 40 4 5 6 7 8 9 10
week 41 11 12 13 14 15 16 17
week 42 18 19 20 21 22 23 24
week 43 25 26 27 28 29 30 31